Orhan Zafer

1971 Trabzon doğumlu. İlk orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladıktan sonra, 19 Mayıs Üniversitesi Resim Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. 2005 yılında Güzel Sanatlar Lisesi sınavını kazandıktan sonra Ordu Güzel Sanatlar Lisesi’ne atandı

Resim çalışmaları yanı sıra karikatür ve fotoğraf ile de ilgilenmekte. Çalışmaları yerel, ulusal ve uluslararası birçok dergi, gazete ve kitapta yayımlandı. Üçü kişisel olmak üzere 16 karma sergi ve organizasyonlara katıldı. Resimlerinin bazıları özel koleksiyonlara alındı

2004-2005 tarihleri arası Trabzon’da yayımlanan ?Günebakış? gazetesinde “Martı” isimli bir sayfada; sayfa yönetmenliği dışında aynı dönemde TRT muhabirliği görevini sürdürdü.

Çalışmaları sonucu ikisi Türkiye birinciliği, biri özel ödül (ADD Özel Ödülü) ve Uluslararası bir yarışmada mansiyon ödülü dışında fotoğraf dalında olmak üzere beş ödül dışında birçok başarı belgesi ve sertifika sahibi.

Türkiye Karikatürcüler Derneği üyesi. Ordu Sanat Evi’nde (ORSEV) Sanat Kurulu Başkanlığı ve Ordu Valiliği İl Kültür Komisyonu Üyeliği görevini sürdürmekte. Halen Ordu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmekte ve Çalışmalarını ?Bedaliza? isimli atölyesinde sürdürmektedir.

Kaynakça:orhan-zafer.blogspot.com/

Orhan Zafer

Ressam

İletişim Bilgileri

orhan-zafer.blogspot.com/
Back to Top