H. Emin Güler

1969 yılında Akçaabat’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Akçaabat’ta tamamladı.

Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Bölümü’nden mezun oldu.

1991 de Bilecik Bozüyük’te Öğretmenliğe başladı. 1994-1998 yılları arası Sinop Merkezde zorunlu bölge hizmetini tamamladıktan sonra 1998 yılında Akçaabat Çok Programlı Lisesi’ne atandı. 1998-2013 Yılları arasında Akçaabat Ç.P.L, T.L. ve A.T. Lisesi’nde çalıştı.

2003-2007 yılları arasında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde MEGEP Projesinde Eş-Uzman olarak çalıştı. Halen Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde METEK eş uzmanı olarak çalışmaktadır.

Uluslararası eğitim kurumlarından Yöneticilik, Eğiticilik alanında sertifikaları bulunmaktadır.  Ukuslararası uzmanlar tarafından verilen, Program geliştirme, Yönetici eğitimi, Eğitici eğitimi, Proje çevrim yönetimi, Kolaylaştırıcılık (koçluk) eğitimi alanlarında kapsamlı eğitimler almıştır.

Öğretmenliğin yanında MEB hizmetiçi eğitim kursları ve  MEB yaygın eğitim Bilgisayar kullanımı, Grafik tasarım, fotoğrafcılık, web tasarımı,  Proje çevrim yönetimi konularında eğitimler vermiştir.

Web tasarımı konusunda birçok site hazırlamıştır. Bunlar arasında Milli Eğitim bakanlığı MEGEP projesi Ulusal sitesi ve 6 bölge sitesi,  İsveç stokholm eğitim ateşeliği, çeşitli projelere ait web siteleri bulunmaktadır.

Bakanlık ve yerel düzeyde yapılan Yurtdışı eğitim ve inceleme ziyaretlerine katılmıştır. Trabzonda 30 meslek dersi öğretmenin Mekatronik konusunda eğitilmeleri için proje hazırlamış projenin Eğitim Yöneticisi olarak çalışmıştır.

1999 yılından bu yana amatör olarak fotoğraf ile ilgilenmektedir.

2013 yılında Akçaabat Belediyesi düşman işgalinden kurtuluş etkinliklerinde karma fotoğraf sergisine katıldı.

İstanbul Yerebatan Sarnıcı fotoğrafı 2005 yılında “Air Canada en Route” Bülte’ninde Türkiye tanıtım fotoğrafı olarak yayınlandı.

13 Mart 2013 tarihinde ilk kişisel fotoğraf sergisini Akçaabat Belediyesi sanat evinde açtı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynakça:H. Emin Güler’den alınan biyografi

H. Emin Güler

Fotoğraf Sanatçısı

 

Back to Top