Cem Mumcu

26 Aralık 1966′da Akçaabat’ta dünyaya gelen Cem Mumcu, çok erken yaşta okumaya ve yazmaya başladı. Hayatı çocukluğundan itibaren kitap ve edebiyatın etrafında dönüp durmuş olan Cem Mumcu, 1997 yılında Okuyan Us yayınevini kurdu. Okuyan Us, 15 yıldır yayıncılığa devam ediyor ve duruşuyla yayın dünyasına kalite, yenilik ve renk getiriyor.

Cem Mumcu’nun yazarı olduğu 15 (Binbir İnsan Masalları 1-139, Üçüncü Sayfa Güzeli, Muallakta, Arafta ve Düşlerde, Sahici Aşklar Külliyatı, Hassas Ruhlar Terazisi, Hayat Gerçeğe Perde, Makber, Hayat Kırıklığı, Kendine Bakma Kitabı, Desen mi Demesen mi, Terapi Şeysi, Edebiyatta Demans, OKB ve Depresyon, Kadın ve Depresyon, Yaşlılık ve Depresyon) editörlüğünü yaptığı 6 kitabı (Türkiye’nin Çıplak Tarihi, Bakırköy Akıl Hastanesinin Gizli Tarihi, Cinsel Öyküler, Deli Öyküler, Kahramanlar Kitabı, Artrit ve Sanat) ve yayımladığı 3 dergi (Artimento, Şizofreni ve Sanat, Pendulum) bulunmaktadır. Makber kitabı bugüne Macaristan, Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan, Suriye, İtalya, Makedonya, Almanya ve İngiltere‘de yayımlanmıştır. Cem Mumcu, şiir, öykü, roman, deneme ve eleştiri türlerinde eserler üretmiştir. Hiçbir ödüle eser göndermemiştir. Doruktakiler 2004 Öykü Yazarı ödülü kendisine verilmiştir.

Yazarlık yaptığı gazete ve yayınlar arasında; Milliyet, Milliyet Sanat, Vatan Gazetesi, Radikal Kitap, Varlık, Tempo, İstanbul Life, Kitap-lık, Evrensel Kültür, Cumhuriyet Dergi ve Bilim ve Gelecek bulunmaktadır.

Televizyonda ise bugüne kadar yer aldığı iki program olan Kısa Devre ve Kime Göre Neye Göre programları kaliteleri ve içerikleriyle ses getirmiştir.

TED’in Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk organizasyon olan TedxReset’in konuşmacılarından biri olmuştur.

Kaynakça:http://www.okuyanus.com.tr/yazar/cem-mumcu/

Cem Mumcu

Yazar,Yayıncı,Editör

İletişim Bilgileri

www.cemmumcu.com
info@cemmumcu.com
Back to Top