Akçaabat Belediyesinden Tiyatro Şöleni

İzmir Sanat Kulesi Tiyatro Grubu oyuncuları tiyatro severlerden tam not aldı.

      Akçaabat Belediyesi, İzmir Sanat Kulesi Tiyatro Grubu’nu ilçemizde ağırladı. Grup gündüz ve akşam matineleri olmak üzere iki oyunla ilçemiz Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu.

akcbeltiyatro1

      İlk olarak; Belçikalı karikatürist Raoul Cauvin tarafından yazılmış ve Laudec tarafından çizgiye aktarılmış bir çizgi film olan “Cedrıc” isimli çocuk oyunu sahnelendi. Oyun 11:00 ve 14.00 saatlerinde miniklerin beğenisine sunuldu. Oyuncu kostümleri ve sahne dekorları ilgi çekiciydi. Çocukların oyuna ilgisi bir hayli yoğundu. 8 yaşındaki bir çocuğun maceralarını anlatan oyun, çocuklar tarafından ilgiyle izlendi. . Oyunu 700 çocuk izledi. Minikler salondan mutlu bir şekilde ayrıldı.

akcbeltiyatro2

      İzmir Sanat Kulesi Tiyatro Grubu oyuncuları akşam saat 19.30’da ise “Son Şafak” adlı oyunlarıyla tiyatro severlerin karşısına çıktı. Türk tarihinin önemli savaşlarından biri olan ve tarihe bir zafer olarak not düşülen Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı, görsel sunum ve ses efektleriyle adeta savaşın canlandırıldığı oyunu seyirciler soluksuz izledi.Oyunun sonunda Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Osman PARLAYAN,gruba plaketini takdim etti.

akcbeltiyatro3