Ersan Özcan

Ersan Özcan (d. 22 Nisan 1982, Trabzon-Akçaabat), Müzisyen ve Doğa İçin Çal yardımcı yapımcısı. İlk ve orta öğrenimini  Trabzon’da tamamlayan Ersan Özcan, Üniversite öğrenimini İstanbul’da Marmara Üniversitesi’nde sonlandırarak Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu bölümünden mezun oldu.

Trabzonspor’un efsanevi futbolcularından Kadir Özcan’ın oğludur. İlkokul öğreniminden bu yana müzikle iç içe olan, okuduğu tüm okulların müzik korolarında yer alan Ersan Özcan, Çengelköy Musiki Derneği’nde almış olduğu Gitar ve Müzik Eğitimi’nin ardından Profesyonel müzik yaşantısına başladı. 2001 yılından bu yana bir çok etkinliklerde ve konserlerde sahne aldı.

Ara vermeden devam ettiği profesyonel müzik hayatında çok yeni bir projeye adım atan Ersan Özcan, 2009 yılında, daha çok evrensel bir çalışma için “Doğa İçin Çal” projesinde yer aldı.Televizyon kanalları başta olmak üzere, internet ortamındaki sosyal paylaşım sitelerinde yayına giren “Doğa İçin Çal” projesi kapsamında Divane Aşık Gibi parçasına kattığı yorumlar binlerce müzikseverin dikkatini üzerine topladı. Doğa İçin Çal 2 ve Doğa İçin Çal 3 projesinde yardımcı yönetmenlik ve yorumculuk görevini üstlendi. Ersan ÖZCAN’a göre doğa için çal dünyadaki tüm insanların barış içerisinde güzel şeyler yapabildiğinin bir göstergesidir. Doğa İçin Çal projesiyle paylaşımlarına ve çalışmalarına devam etmektedir.

Trabzon’da uzun yıllar ikamet etmesi nedeniyle yerel müzik yapan sanatçılar ve kemençe sanatçılarının uzun yıllar takip etti. On yıllık bir İstanbul serüveninin ardından memleketine olan hasreti onun profesyonel yaşantısında Karadeniz müziği üzerine araştırmalar ve derlemeler yapmaya sürükledi. Çocukluğunda hayranlıkla dinlediği Fuat Saka ile 28 yaşında tanıştı ve ilk albüm çalışmasını Fuat Saka’nın aranjörlüğüne teslim etti. Ersan Özcan’a göre Fuat Saka büyük bir müzik adamının yanında abi ve babadır.

Kaynakça:www.ersanozcan.com

Ersan Özcan

Müzisyen

İletişim Bilgileri

www.ersanozcan.com
bilgi@ersanozcan.com
Back to Top