Ali Sezgin

İlkokula başlama öncesinde, diyatonik mızıkamdaki insanı üzüp hüzünlendirmeyen doğal ses renklerinin gizini tanımlama düşüncelerim vardı. İlkokulda mandolinle ve notalarla tanıştım. Kendime has müzikler yapıp çalma düşüncelerim, ortaöğretim günlerimde başladı.

Çoksesliliğim filizlenirken, Babamın sürpriz armağanı GİTAR ‘ ı gördüğüm anki coşku ve sevincim, yaşam için seçeceğim yolu göstermişti. Lisede yaptığım “Ekvatorda Bir Eskimo” adlı ilk classic kompozisyon, o günleri ne güzel tanımlar.

Liseyi bitirince, arayışlarla geçen bir orkestra dönemi yaşadım.

Sonrasında KADIKÖY , müziğime yön verdiğim ve tarzımı oluşturduğum yer oldu. Bu tarz “Akustik Mizah Müzik ” olarak öne çıktı.

1987′de Moda Sinemasındaki ilk akustik konserim, o zamanların en büyük konser menajeri Saim YAVUZ ‘ la çalışmalarımız…İskelede yapılan “Kadıköy Festivali” nde tek başıma uzun bir mizahi resital verişim…

Yıllarca , genellikle İstanbul’da konserlerde çaldım.

Daha sonra Kadıköy Bahariye’de “özel öğrenci dünyamı” kurdum. Öğrencilerimle yaptığım dinletiler-resitaller, bu özel dünyanın ürünlerini, müzikte kalite arayan dinleyicilerle buluşturdu.

Birikimlerimi, classic ve akustik “özgün gitar resitallerim” aracılığıyla, dinleyenlerimle doyasıya paylaşıyorum.

Kaynakça:www.alisezgin.com/

Ali Sezgin

Müzisyen

İletişim Bilgileri

www.alisezgin.com
alisezgin@alisezgin.com
Back to Top