Aydın Özkurt

Aslen Trabzon Akçaabat Acısu Köyü nüfusuna kayıtlı olup; rahmetli babasının müfettiş olarak görev yaptığı Adapazarı Kaynarca’da 16.05.1960 tarihinde dünyaya geldi. Öğrenimine Ünye’de başlayıp Akçaabat Merkez İlkokulunu, Akçaabat Orta Okulunu bitirdi. Akçaabat Lisesi’ni tamamlarken Tütünsporda aktif olarak üç yıl futbol oynadı. Sonra üniversite hayatına Ankara 19 Mayıs Spor Akademisinin yetenek sınavlarını kazanarak başladı ve okulunu başarıyla tamamladı.
İlk görev yeri Samsun Atakum Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesiydi, Akçaabat İmam Hatip Lisesinde uzun yıl hizmet edip, Cumhuriyet İlköğretim ve Atatürk İlköğretimden sonra Akçaabat Lisesine norm fazlalığı nedeniyle geçiş yaptı. Halen Akçaabat 17 Şubat Anadolu Lisesinde görev yapmaktadır.

Atletizm ve voleybol branşlarında antrenörlük ve hakemlik lisansları mevcuttur.

Melek Özkurt’la evli olup Ufuk, Atakan adlı iki oğlu, Elif adında bir kızı vardır.

Spor yapmak, gezmek, sihirbazlık sanatı ya da illüzyon ile ilgilenmek, balık avcılığı ve fotoğraf çekmek özel zevkleri arasındadır. Fotoğrafçılık ile uğraşmaya 1975 yılından beri gerek Foto Kemalin yanında, gerekse özel meraktan yada tutku ile bağlılığından başlamış, hala devam ediyor.

İlk fotoğraf sergisini 28 Aralık 2012 ve 5 Ocak 2013 tarihlerinde Akçaabat Belediyesi Sergi Sarayında açtı.

17 Şubat Akçaabat’ın Kurtuluşu münasebetiyle düzenlenen karma fotoğraf sergisine katkıda bulundu.

17 Şubat Anadolu lisesince Akçaabat foto safari adlı tüm istekli okullarımızın katılımıyla gerçekleşen ‘Orta Mahalle’ konulu fotoğraf çekme etkinliğin de görev aldı, ayrıca fotoğrafları da sergilendi.

Akçaabat Belediyesinin 23. uluslararası müzik ve halk oyunları festivalinde 2. resim çalıştayı ile aynı anda düzenlenen karma fotoğraf sergisi etkinliğine katıldı.

Halen çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynakça:Aydın Özkurt’tan alınan biyografi

Aydın Özkurt

Fotoğraf Sanatçısı
Back to Top