Horon Konulu Yarışma Sonuçları Belli Oldu

Akçaabat’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle; belediyemizce düzenlenen ödüllü,  “konulu İlkokul 4. sınıf öğrencileri arası resim, ortaokul öğrencileri, lise ve dengi okul öğrencileri arası ve serbest katılıma açık şiir yarışmaları sonuçlanmış olup dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 17 Şubat 2014 Pazartesi günü saat 11.00’da Akçaabat Atatürk Parkı’nda yapılacak olan törende verilecektir.

 

İLKOKUL 4. SINIF ÖĞRENCİLERİ ARASI RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI :

BİRİNCİ          : Akçaabat       Merkez İlkokulu                                 – Ertuğrul ÇAT

İKİNCİ             : Akçaabat       Kavaklı İlkokulu                                – Elif KOÇ

ÜÇÜNCÜ        : Trabzon         Aydınlıkeveler İlkokulu                     – Kerem KÜÇÜK

DÖRDÜNCÜ  : Akçaabat       Kavaklı İlkokulu                                – Gökçe ALTIN

BEŞİNCİ         : Akçaabat       Kavaklı İlkokulu                                – Erhan YURDAKUL

ALTINCI         : Akçaabat           Kavaklı İlkokulu                             – Serkan MEME

 

 ORTAOKULLAR  ARASI ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI  :

BİRİNCİ          : Trabzon         Cudibey Ortaokulu                               – Zeynep ALEMDAĞ

İKİNCİ             : Akçaabat       Doğanköy  Ortaokulu                          - Yasemin ATMACA

ÜÇÜNCÜ        : Akçaabat       Düzköy Çayırbağı Doğankaya O.Ok. – Ayça CİVELEK

DÖRDÜNCÜ  : Trabzon         24 Şubat  Ortaokulu                           -  Sudenaz AYDIN

BEŞİNCİ         : Akçaabat       Yıldızlı Toki  Ortaokulu                     -  Ayşe Sena ÖZTÜRK

ALTINCI         : Akçaabat       Doğanköy  Ortaokulu                         -  Munise KANDEMİR

 

LİSELER ARASI ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI:

BİRİNCİ          : Akçaabat        Anadolu Lisesi                                  -  Anıl  BOZ

İKİNCİ            : Trabzon         Tevfik Serdar Anadolu Lisesi            -  Ayşe KUVVET

ÜÇÜNCÜ        : Of                 Anadolu  Lisesi                                   -  Ömer ÖZBAY

DÖRDÜNCÜ  : Of                 Anadolu  Lisesi                                   -  Sena Sabire BERBEROĞLU

BEŞİNCİ         : Trabzon         Gazi Anadolu  Lisesi                          -  Yunus Emre AKSOY

ALTINCI         : Akçaabat       Anadolu İmam Hatip  Lisesi               -  Büşra BAŞ

 

SERBEST ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI :

BİRİNCİ          : İsa KOCAGÜL

İKİNCİ              : Nuran KOÇ

ÜÇÜNCÜ        : Mehmet Hakan Alşan

DÖRDÜNCÜ  : Mustafa ECEVİT

BEŞİNCİ         : Ayhan BAYRAKTAR

ALTINCI         : Mustafa İLELİ

horon1

Ödüller 17 Şubat’ta

Yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin 17 Şubat pazartesi günü saat 11.00’de Atatürk Parkı’nda düzenlenecek olan kurtuluş etkinlikleri programının içerisinde verilecek.

Yarışma jürileri

Dereceye giren eserleri belirleyen jüri üyeleri ise şunlar:

Şiir Yarışması: Akçaabat 17 Şubat Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Topal, Yıldızlı TOKİ Ortaokulu Müdür Yardımcısı Cevat Şal, Fevzipaşa İlköğretim Kurumları Müdürü Mehmet Salih Atadinç, Fevzipaşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Serkan Şahin, Akçaabat Belediyesi Özel Kalem Müdürü Osman Mumcu, Çayırbağı Lisesi Müdür Yardımcısı Mustafa Kaya ve şair Sebahattin Şentürk.

Resim Yarışması: KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Kenan Demir, KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Raif Kalyoncu, ressam Evrensel Baş, Akçaabat 17 Şubat Anadolu Lisesi Resim Öğretmeni Ekrem Kutlu, karikatürist Harun Yavruoğlu ve Mevlüt Selami Yardım İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Ali Haydar Özkan.

horon2