Fotoğrafla Kazandılar!

Belediyeler Birliği (DKBB) tarafından ikincisi düzenlenen ‘Doğu Karadeniz’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

dogu-karadeniz-bolgeler-birligi

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılan ödül törenine DKBB Başkanı olan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, birliğe üye belediye başkanları, fotoğraf sanatçıları, jüri üyeleri ve sanatseverler katıldı.

Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk ödül törenini açılışında yaptığı konuşmada düzenledikleri fotoğraf yarışması ile fotoğraf sanatının gelişimine ve Doğu Karadeniz’in tanıtımına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği olarak bu yıl ikincisini düzenledikleri ‘Doğu Karadeniz’ konulu fotoğraf yarışmasıyla bölgenin tarihini, kültürünü, yaşamını ve sosyal özelliklerinin fotoğraf sanatı ile birleştirerek ortaya çıkarmayı amaçladıklarını kaydederek, “Yarışma sonucu ortaya çok güzel eserler ortaya çıktı. Fotoğraf yarışması ile bölgemizin engin sanat birikimine mütevazı bir katkı sağladığımız inancındayız. Yarışmaya gösterilen yoğun ilgi Birliğimize ve organizasyonda yer alanlara olan güvenin ifadesidir. Sanata ve sanatçıya desteğimiz bundan sonra da artarak devam edecek. Bu önemli kültür ve sanat etkinliğine katılan fotoğraf sanatçıları ile jüri üyelerine ve Doğu Karadeniz Birliği’ne teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Merkezi Trabzon’da bulunan ve Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt illeri belediyelerinin üyesi bulunduğu Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nce bu yıl ikincisi düzenlenen fotoğraf yarışmasında Doğu Karadeniz’in tarihi ve kültürel zenginliklerini fotoğraf sanatının görsel gücü ile birleştirerek tanıtılmasının amaçlandı.

pinar-bektas-odul

3 bin liralık para ödülü ile plaketini Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun elinden aldı.

316 fotoğraf sanatçısının bin 819 eserle katıldığı yarışmaya Trabzon’dan katılarak birinci olan Akçaabatlı Pınar Bektaş’a ödülünü Başkan Gümrükçüoğlu verdi. Yarışmada “Bitli” isimli eseriyle mansiyona layık görülen Akçaabatlı ’e de ödülü Derecik Belediye Başkanı Ali Ulusoy tarafından verildi.

murat-akgun-odul

Akçaabatlı genç fotoğrafçılardan Murat Akgün’e mansiyon plaketini Derecik Belediye Başkanı Ali Ulusoy verdi.

Ödül törenini ardından yarışmaya katılan ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi sergi salonunda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Tören sonunda ayrıca yarışmaya katılan bazı fotoğrafların yer aldığı kitap katılımcılara dağıtıldı.

pinar-bektas-birincilik-fotograf

Pınar Bektaş’a birincilik getiren bu fotoğraf Moloz’da çekilmiş.