Fen Lisesi “Sanatta da varım!” dedi

Bilimsel çalışmaların filizlendiği eğitim yuvası olarak dikkat çeken kurumlarımızdan Akçaabat Şehit Gökhan Uzun Fen Lisesi bu sefer farklı bir çalışmayla gündeme geldi. Okul öğrencilerinin yazdığı şiirlerden oluşan bir çalışmayı kitaplaştırmanın haklı gururunu yaşayan okulumuz böylece sanat alanında da var olduğunu göstermiş oldu.
“Gözyaşının Şarkısı” adıyla okurla buluşan kitapta İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Köse’nin, Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Ertav’ın, Okul Müdürü Ali Balta’nın ve Edebiyat Öğretmenleri Ayhan Bayraktar ve Abdurrahman Yazıcı’nın da şiirleri yer aldı.
Kitabın ön söz kısmında Okul Müdürü Ali Balta öğrencilere şöyle seslendi:
“Yarınlara uzanan ellerimiz, işiten kulaklarımız, yıllara uzanan gözlerimiz olun. Herkesin diyarında ve muhabbetinde olduğu günlerde, sizler Türkiye’nin ikbaline koşun. Halkınıza koşun. Anlayarak, severek, koklayarak, yaşatarak koruyun halkımızı. Güzelliğine koşun. Mutluluğun gerçek adresinde bulacağınız tek şey, çileli yılarlın meyvesi olan meslekleriniz ve insanlığa hizmet yarışındaki koşuşturmalarınız olacaktır. Yarışın her yerinde yarışa katılabilirsiniz. Yeter ki hizmet için koşun. Bir deniz gibi… Durmadan…
O kadar mutluyum ki sizden bahsederken sözlerimin her yerini: Bu okul her bir öğrenci devletine ve milletine olan borcunu daha sağlam binalar, uzayda uydular, gelişmiş fabrikalar ve hastaneler yaparak ve içerisinde insanlara şifa dağıtarak ödeyeceklerdir. Tarihin gösterdiği bir yerde söz verdik diyerek bitiriyorum.”

gozyasinin-sarkisi-fen-lisesi-akcaabat