Doktorlar Güldürdü

emice-hospital-1

Trabzon’da doktorlar tarafından kurulan ‘’ tiyatro grubu yeni oyunları “Emicem Hospital”la Akçaabat ’nde Akçaabatlı tiyatro severlerle buluştu..
Sağlık sektöründe, özellikle hastanelerin acil servislerinde yaşananların mizahi bir dille anlatıldığı oyunda, oyuncular izleyenlere hem keyifli dakikalar yaşattı hem de hayata dair ince mesajlarda bulundu. Salonu dolduran tiyatro severler ise adeta gülme krizine tutuldu.
Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde Uzman doktor olarak görev yapan ’ın yönetmenliği ve oyunculuğunda, Akçaabat Devlet Hastanesi Acil Servis doktorlarından , KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Röntgen Teknisyeni Koral Koç, erkek hemşire Samet Karahasanoğlu, Ziraat Mühendisi ve aynı zamanda öğretmen olan , ve ’dan oluşan grup akçaabatta kahkaha tufanı yaşattı.
Birçoğu asıl mesleği tiyatroculuk olmamakla birlikte sahnede birbirinden ilginç tiplemeleri oldukça başarıyla canlandırdılar.
Sağlık alanındaki yeni oyunlarını görücüye çıkaran oyunun yazarı ve yönetmeni Dr. İsmet Eraydın hedeflerinin tiyatroyu hastaneye, hastaneyi tiyatroya taşımak olduğunu belirterek “Özellikle acil servislerde yaşadığımız olaylara tanıklık etmek istedik. Gerçekten çok komik olaylara şahit oluyoruz. Elbette hastanelerimiz böyle değil tabi. Biraz oyunculuk biraz da nükte kattık. İnsanları güldürebildiysek ne mutlu bize.” diye konuştu.